Yooka-Laylee
IGN.hu 0
gamer365.hu 70
gamestar.hu 0
pscommunity.hu 70
gamechannel.hu 68
gamekapocs.hu 70
thegeek.hu 66
pcguru.hu 80
ipon.hu 0
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

A Rare egykori fejlesztői gondoltak egy merészet, és közösségi finanszírozásból elkészítették a Banjo-Kazooie szellemi örökösét. A Yooka-Laylee-ben csak a külcsín modern, a játékmenet leragadt a kilencvenes években

Értékelés Értékelés: 70.7% 70.7

Yooka-Laylee

  • Megjelenési dátum: 2017.04.11
  • Kiadó: Team17
  • Fejlesztő: Playtonic Games
  • Stílus: platformjáték

  • Normál nehézségi szinten: 20 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 24 óra
    • Egy letűnt kort idéző anyag modern köntösben.
    • Bejárható nyílt világok.
    • Tartalom gazdagon.
    • Az irányítás nem a legjobb.
    • Közepes grafika.
    • Az a fránya kamera.

    A Playtonic Games tehát sikerrel vette az akadályt, és bár maradt min javítani a következő játékukig (reméljük lesz ilyen) egy élvezetes collect-a-thon játékot prezentáltak 2017-ben. Ha tűéles, pixelpontos platformerre vágysz, nyájas olvasó ez valószínűleg nem a te játékod. Ellenben ha szereted kalandosabb megközelítést, ne adj Isten annak idején Banjo rajongó voltál, akkor érdemes adnod egy esélyt a Yooka-Laylee-nek. Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    8/101 értékelés

    Miközben a teszt sorait karcoltam a digitális papírra, végig azon járt az agyam, hogy a mostani kickstarteres bukták és az érdektelenségbe fulladó indie-csodák világában már az is nagy dolog, hogy a Yooka-Laylee ilyen formában napvilágot látott. Bár a program közel sem tökéletes, azért nagyjából hozza azt, amit a felfokozott várakozásokkal együtt is jósolt tőle az ember. A látvány csini, a tartalom ütős, a nehézség hullámzó, és olykor a szinteken, valamint a prezentációs kidolgozottságon is látszik, hogy nem volt idő/pénz/energia mindent egyenletes szintre pofozni. Olykor akadnak furcsa kameranézetből fakadó anyázások; a készítők a tesztkód mellé listát adtak a jelenleg ismert bogarakról és optimalizálatlan lokációkról; nem ritka a szögletesen vagy épp szimplán lezárt pályaszeglet; és a kihívás balanszán is lehetett volna még finomkodni egy kicsit. Viszont ennyi legyen az összes baj – a 3D-s platformjátékok száraz időszakában a Yooka-Laylee egy életmentő oázis marad. Univerzálisan ajánlható mindenkinek, kicsiktől azon nagyokig, akik kiskorukban a játék inspirációs forrásain nőttek fel. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Egészen élvezhető kis játék lett tehát a Yooka-Laylee, ha fel szeretnénk ébreszteni a bennünk rejlő gyermeket, vagy éppen imádjuk a Pixar animációs filmjeit és kontrollert ragadva is hasonló hangulatra vágyunk, akkor ez lehet a nekünk való vétel. Tényleg hiánypótló darab, ma már kevés ilyen van, és valóban szinte árad belőle a lelkesedés, amellyel készült. Tovább a cikkhez…
    Thegamech2phil.jpg

    gamechannel.hu

    A Yooka-Laylee egy centivel sem kínál többet, mint amennyit a kickstarteres céloknál felvázoltak a srácok. Korszerű grafikával megspékelt darab, tisztelgés az N64-es éra előtt, kissé bugyuta hangulattal és rengeteg kikacsintással korunk videojátékaira. Ha az irányítás és a kamerakezelés rendben lenne, bátran ajánlhatnám a plaformerek kedvelőinek, de félek, hogy így csak a veteránok kiváltsága marad. Ha késztetést érzel, csak akkor ülj neki, ha rengeteg időd van – persze nem kötelező minden tollat és lapot megtalálni, de pont emiatt imádtuk ennyire ezt a műfajt a kilencvenes évek végén. Hogy a mai fiataloknál is betalál-e a stílus, azt nem tudnám megmondani, a Playtonic mindenesetre nem egy játékra tervez, szóval ennél már csak jobb lehet a folytatás. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    Aki csak a pre-release marketingben igencsak gyakran mutogatott Tribalstack pályát látta, annak gyorsan mondanám, hogy több is van annál a Yooka-Layleeben, ami a vizualitás terén is hozta azt, amit PS1-en és N64-en láttunk akkoriban. Obligát jeges, kötelező kaszinó helyszín, és egy kis idő után érződik, hogy nem teljes az élmény. Kinőttük volna a múltat? Lehet, hogy csak hozzászoktunk volna a kurrens generáció újrakiadott játékai mellett a nem nagyon újítani merő címekre? Lehet. Lehet, hogy nem. Hangulatában is (ha nem tekintjük rontó élménynek – miközben az – a beszéd kivitelezését) a múltból tér vissza, de sajnos magával hozott valamit, amit nem kellett volna. Tovább a cikkhez…
    theGeek-2.png

    thegeek.hu

    Mindenek ellenére azonban, aki szerette – és még mindig szereti – a régieket, az imádni fogja. Élveztem én is, élveztem az időutazást, a régi emlékeket. A kevés utasítást, hogy magamtól jöjjek rá a dolgokra. A széles terepet, a 100% felé haladást. Az utolsó pár fránya, kimaradt cucc felkutatását. Élveztem, mert emlékeztem. Eszembe jutott egy egyszerűbb kor, egy könnyebb időszak. De tényleg az volt?A Yooka-Laylee gyakorlatilag egy kicsinosított remake. Egy-az-egyben átemelte a Banjoo-Kazooie elemeit, és amellett, hogy nem igazán adott hozzá, még a klasszikus platformerek hibáit sem próbálta meg legalább egy kicsit is orvosolni. Ízig-vérig egy videojáték a kilencvenes évekből, mindennel, ami széppé, és mindennel, ami csúnyává tette őket. Azonban sokat változott azóta a világ, és sokat változtunk mi is. Nem dicső visszatérés, hanem gyakorlatilag helyben toporgás: a műfaj szerelmeseinek kiváló, másoknak nagy eséllyel elavult. Egy hatalmas adag nosztalgia, de néha-néha, feltekintve a virtuális világból, rádöbbenünk: nem egy N64 kontrollert szorongatunk, nem képcsöves TV-t bámulunk, és ez már nem a ’90-es évek. Tovább a cikkhez…
    psc-blank-footer.png

    playstationcommunity.hu

    Az ex-Rare veteránokból alakult Playtonic Games munkatársai első játékukkal megkísérelték a 2010-es évek játékosai számára visszavarázsolni a ’90-es években részben maguk által alkotott, akkor nagyon népszerű, időközben azonban kicsit feledésbe merült gyűjtögetős, 3D-s platformjátékok stílusát. A Banjo-Kazooie szellemi örökösének szánt Yooka-Laylee összességében egy kellemesre sikerült alkotás, amelyet némi vezérlés- és kamerakezelésbeli anomáliák keserítenek meg. Aki azonban túl tud lendülni ezen, és sikerül kellő pontossággal kivitelezni minden mozdulatot, az valóban újraélheti a fentebb említett stílusú játékok aranykorát. A kérdés csupán az: a ma játékosainak mennyire jön be a tegnapelőtti éra egyik meghatározó műfaja? Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Uncharted 4: A Thief’s End

    Uncharted 4: A Thief's End


    Értékelés: 96.5%

    Uncharted 4: A Thief's End

    Értékelés: 96.5%

    A méltán népszerű Uncharted-széria negyedik részében, az Uncharted 4 - A Thief's End című epizódban hősünk, Nathan Drake soha nem tapasztalt, minden eddiginél veszélyesebb kalandokba keveredik.

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild


    Értékelés: 95.9%

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    Értékelés: 95.9%

    A Breath of the Wild nem szimplán a legjobb Zelda-epizód, amit valaha csináltak, de túlzás nélkül az akció-kalandjáték műfaj jelenlegi csúcsa.

    Persona 5 Royal

    Persona 5 Royal


    Értékelés: 95.2%

    Persona 5 Royal

    Értékelés: 95.2%

    Újra itt a Phantom Thieves, hogy elrabolja a szíved, de ne aggódj, nem ám pont ugyanúgy, mint régen, hogy maradjon némi meglepetés is.