Total War Saga: Thrones of Britannia
IGN.hu 75
gamer365.hu 0
gamestar.hu 78
pscommunity.hu 0
gamechannel.hu 0
gamekapocs.hu 80
thegeek.hu 0
pcguru.hu 82
ipon.hu 80
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

A Thrones of Britannia a Total War széria spin-offja, amelyben a kilencedik században járunk, ahol angolszász törzsek viaskodtak egymással a hatalomért, miközben vikingek fosztogatták a brit szigetek partvidékét

Értékelés Értékelés: 79.0% 79

Total War Saga: Thrones of Britannia

  • Megjelenési dátum: 2018.05.03.
  • Kiadó: Sega
  • Fejlesztő: Creative Assembly
  • Stílus: stratégia

  • Normál nehézségi szinten:
  • Extrákkal történő végigjátszás:
    • Új provincia szisztéma – több mezei ütközet.
    • Szép és hangulatos körítés.
    • Hangsúlyosabb a hadseregállítás és -ellátás kérdése.
    • Kevés a tennivaló.
    • Az építkezés egyszerű, mondhatni sablonos.
    • Helyenként túl lassú játékmenet a kampányban, túl gyors a csatában.

    A gazdasági részt is átalakították: a Thrones of Britannia bevezette azt a rendszert, hogy csak a provinciák fővárosában tudunk építkezni, az összes kisebb településen mindössze a már meglévő gazdasági épületeket lehet továbbfejleszteni. Ez azt is jelenti, hogy le kell mondanunk a helyőrségek építéséről, emiatt fontos mindig egy ütőképes hadsereg megléte a hátországban, amely visszaveri a viking fosztogatókat, vagy letöri a nagyurak lázadását; ilyen eseményekben bőven lesz részünk. A diplomácia ismét fontos szerepet kapott a játékban. Házasságokat köthetünk, földeket adományozhatunk, udvartartást nevezhetünk ki, de közben folyamatosan figyelnünk kell arra, hogy ki ármánykodik ellenünk a háttérből. Különösen rajta kell tartanunk a szemünket a túlságosan nagy befolyással rendelkező nemeseken, mert minden másodiknak megfordul a fejében, hogy magát ültesse a trónra. Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Értékeljetek ti is!
    8/101 értékelés

    A Total War Saga kezdődarabja összességében jó benyomást kelt, és meggyőzött arról, hogy lehet jövője ennek a kisebb léptékű, kisebb területekre fókuszáló új történelmi Total War-szériának. Jóllehet, a Creative Assemblynek azért ügyelnie kell arra a folytatásban, hogy ne lépjenek újra a Thrones of Britannia legnagyobb csapdájába, hogy a korszak és a terület nem tesz lehetővé túl nagy diverzitást a játszható népek között, ami miatt jelentősen csökken a program újrajátszhatósági értéke. Ez pedig egy Total War-epizód esetében megengedhetetlen, hiszen a sorozat többek között azért volt izgalmas és addiktív, mert ott motoszkált az emberben, hogy milyen lehet egy másik frakciót győzelemre vinni. A Thrones of Britanniában a gaelic és walesi népek nem olyan izgalmasak, mint angolszász és viking társaik, így inkább csak a viking-angol mérkőzés csigázhatja fel az alternatív történelem rajongóit. Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    Akció van bőven, a korábbi részek egyik rákfenéjét pedig (azaz, hogy szinte csak ostromokból állt a játékmenet) megoldotta a rengeteg kis frakció, a folyamatosan érkező viking hajók, és hogy nem lehet az erődökben kuksolni, mert különben szétlopják a birtokokat. Most tényleg több a mezei ütközet. A csaták persze újfent mesterművek: létezik például egy shield castle formáció, egy újfajta pajzsfal, ami nagyon brutálisan néz ki. Él a tenger felőli rajtaütések esélye is, ide pár viking hajót képzeletben tegyél ki, és elalélsz. Az MI sajnos nem mindig partner, bár a kampánytérképen legalább nagyon aljas tud lenni, kis seregekkel lenyúlja a farmokat, kifoszt és továbbáll. Mindenesetre ez a rész inkább a gyors hódítások kedvelőinek szól, és a IX. századi Anglia ilyen szempontból tökéletes terep… Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    A Total War Saga első epizódjával kapcsolatban vegyes érzéseim vannak. A csatatérkép nem hozta a szokásos élményt, sokkal inkább a stratégiai réteg az, amiben a Thrones of Britannia erős: az újrajátszhatósági faktor nagy, a frakciósztorik kellően változatosak, a küldetések és sztori megjelenése a hagyományos Total War-címekben üdvös. A tech-fejlesztések követelményeihez, vagy az utánpótlásokhoz ügyesen nyúlt a Flashpoint csapat, az itteni tanulságokat biztosan hasznosítani fogják majd a nagytesó Three Kingdomsban is.
    Az új rész így nem újít félelmetesen sokat, de nem is sekélyesebb annyival a széria fősodrához képest. Ha vigasztal minket a narratíva és a történet megjelenése, akkor igen jól szórakozunk majd vele, ha azonban a valósidejű csaták, vagy az ügynökökkel való kekeckedés a kedvencünk, akkor rövidebb élettartammal számolhatunk – bár mindezt jóval kedvezőbb áron tehetjük, mint egy nagy epizód esetében. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    Összességében tehát, bár a Total War Saga: Thrones of Britannia minőségére pár elemet leszámítva egy szavunk sem lehet, alighanem a franchise leginkább megosztó képviselőjeként vonul majd be a köztudatba. Ha el tudjuk fogadni, hogy jóval szerényebb a lépték, mint a fősodor epizódjaiban, akkor remekül szórakozhatunk vele. Amennyiben viszont a Warhammer világára építő, grandiózus felvonások után nem éppen kedvünkre való, hogy egy maréknyi baltaforgató martalóc parancsnokaként küzdjünk a megmaradásért, és a legfőbb gondunk az legyen, hogy mit esznek holnap a legényeink, akkor a játék nem nekünk való. Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Half Life Alyx

    Half Life Alyx


    Értékelés: 95.0%

    Half Life Alyx

    Értékelés: 95.0%

    13 évet vártunk arra, hogy a Half-Life széria életjelet adjon magáról. Most egy akkora durranással tért vissza, amekkorát még a legnagyobb rajongók sem vártak.

    Microsoft Flight Simulator

    Microsoft Flight Simulator


    Értékelés: 94.7%

    Microsoft Flight Simulator

    Értékelés: 94.7%

    A Microsoft termék, ami még a Windowsnál is régebbi.

    Divinity:Original Sin II

    Divinity:Original Sin II


    Értékelés: 94.7%

    Divinity:Original Sin II

    Értékelés: 94.7%

    Olykor nehéz megállapítani, hogy isteni sugallat vagy elmebaj ihlette-e az érzelmekben, drámában és akasztófahumorban egyaránt bővelkedő hőseposzt, amelynek szereplői többek közt beszélő csontvázak és hullaevő tündék, ahhoz azonban kétség sem fér, hogy a közösségi finanszírozásból elkészült játék szívvel-lélekkel, és a rajongók iránti maximális tisztelettel készült.