Dead or Alive 6
IGN.hu 0
gamer365.hu 0
gamestar.hu 72
pscommunity.hu 0
gamechannel.hu 0
gamekapocs.hu 55
thegeek.hu 70
pcguru.hu 77
ipon.hu 0
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

Végre egy teljesen új Dead or Alive, ami a látvány és a harcrendszer terén igyekszik ugyan újítani, de a karakterfelhozatalt kimondottan parlagon hagyja

Értékelés Értékelés: 68.5% 68.5

Dead or Alive 6

  • Megjelenési dátum: 2019.03.01
  • Kiadó: Koei Tecmo Games
  • Fejlesztő: Team Ninja
  • Stílus: verekedős

  • Normál nehézségi szinten: 20 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 20 óra
    • Kifinomult és igazságos harcrendszer.
    • A grafika többnyire remekel.
    • Végre egy teljesen új Dead or Alive.
    • Kusza kampány.
    • Az online még nem éppen kidolgozott.
    • Hiányzó új karakterek.

    A legnagyobb keserűségre az online részleg ad okot, mivel ez a menüpont jelenleg kimerül az egy az egy elleni rangsorolt küzdelmekben. Még csak egy nyomorult lobbit sem sikerült bepakolni, ne is álmodjunk arról, hogy esetleg mi választjuk ki ellenfelünket, behívjuk az egyik pajtásunkat egy gyors menetre. Arra mindenesetre érdemes nagyon odafigyelni, hogy kizárólag jó internetkapcsolattal rendelkező ellenfelekbe álljunk bele, mert ha bármelyik oldalon megröccen egy kicsit a sávszélesség, könnyen élvezhetetlenné válhat a mérkőzés. Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Értékeljetek ti is!
    6/101 értékelés

    Persze a sztori mellett van betanulás, Arcade (egy karakterrel végig az adott létszámú gárdán), Survival (egy életerővel ugyanez), idő elleni mód, sőt kihívásokat is teljesíthetünk a különböző jutalmakért, amik végül általában egy-egy megnyitható extra ruhához vezetnek. Fontos adalék persze a multiplayer is, aminél lehet rangokat és köszönéseket beállítani, választhatunk egy fő karaktert, a ranked meccseken pedig oda kell figyelni, ha nem akarjuk a port nyaldosni. Nálam amúgy volt mindenféle ellenfél, tudtam érvényesülni, pedig egy világkupára soha nem neveznék be, szóval bátran lehet próbálkozni. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Összességében eléggé felemás képet kapunk a Dead or Alive 6-ról. A harcrendszer mindenképpen klassz, mint ahogyan a játék nehézségi szintjeit is remekül eltalálták – vagyis ami a leginkább kritikus pontja egy verekedős játéknak, ott a Dead or Alive 6 simán képes megvetni a lábát. Ugyanakkor nem lehet szótlanul elmenni a játék hibái, hiányosságai és eléggé brutális árazása mellett. Nincs privát lobby, nem tudunk barátokat meghívni néhány meccs erejéig, nincs normális rangsor és nincs Tag Team játékmód sem. Ez már önmagában is egy eléggé fájdalmas veszteség lenne, hát még úgy, hogy a játék ára még a 100 eurót is képes megugrani már rögtön a megjelenés napján. A tősgyökeres fanok számára ráadásul az egy-egy kirívóbb skintől eltekintve a jóval visszafogottabb „vizuális ábrázolás” sem feltétlenül üdvözölendő fejlemény, bár nyilván ennek megítélése mindenki számára más és más. Az viszont biztos, hogy a játék egyedi jellemvonásai tényleg a háttérbe szorultak, így aligha lesz képes reális alternatívát kínálni a bunyós játékok kategóriájában a közel egy hónap múlva esedékes Mortal Kombat 11-gyel szemben. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    A teljesen kezdőknek van tutoriál, amivel a beugró kombókat, továbbá a hasznos mozdulatokat lehet elsajátítani, és ezek a karakterek számára eltérőek, úgyhogy ez itt egy felfele mutató hüvelykujj. Ezzel szemben a történetmód csak egy satnya beugró a mélyvíz előtt (online, például): vannak a játék engine-jével készített, rövid jelenetek, amik, hogy mondjam, a két végleten egyszerre helyezkednek el. Meglepően látványos és förtelmes is tud lenni. Ilyet talán még nem is láttam bunyós játékban. Aztán maga a grafika mégis egészen jó (de itt-ott pedig gyengébb, mosottas textúrájú…), amit a franchise-tól el lehetett várni, ugyanis ha nem vesszük figyelembe a Dead or Alive 5 újrakiadását PS4-en, akkor kurrens-gen, új FŐ DoA játék még nem volt. De visszatérnék magára a sztorimódra: a karaktertáblázaton való mozgás már önmagában fura, a „rövid ideig játszol ezzel a karakterrel, de mész tovább” gondolat nem, és a dialógus a karakterek között a meccsek előtt… borzalom! Szóval, és ahogy sejtettem, úgy itt is vannak itt-ott igencsak meglepően „a fenébe de csal ez a boss” mérkőzések. A hat fejezet során ne nagyon keressünk értelmet. Tovább a cikkhez…
    theGeek-2.png

    thegeek.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Uncharted 4: A Thief’s End

    Uncharted 4: A Thief's End


    Értékelés: 96.5%

    Uncharted 4: A Thief's End

    Értékelés: 96.5%

    A méltán népszerű Uncharted-széria negyedik részében, az Uncharted 4 - A Thief's End című epizódban hősünk, Nathan Drake soha nem tapasztalt, minden eddiginél veszélyesebb kalandokba keveredik.

    Persona 5 Royal

    Persona 5 Royal


    Értékelés: 95.2%

    Persona 5 Royal

    Értékelés: 95.2%

    Újra itt a Phantom Thieves, hogy elrabolja a szíved, de ne aggódj, nem ám pont ugyanúgy, mint régen, hogy maradjon némi meglepetés is.

    The Last of Us Part II

    The Last of Us Part II


    Értékelés: 95.1%

    The Last of Us Part II

    Értékelés: 95.1%

    A kultikus The Last of Us második részében öt évvel járunk a Naughty Dog túlélő kalandjának eseményei után, amikor a fertőzöttek még mindig hatalmas veszélyt jelentenek a túlélők számára, de más élők sokszor még nagyobb problémát okoznak: ezt Ellie a saját bőrén tapasztalja meg, amikor átvesszük felette az irányítást egy vadonatúj, a korábbinál is izgalmasabb, érzelmesebb és fantasztikusabb történet során.