Untitled Goose Game
IGN.hu 90
gamer365.hu 90
gamestar.hu 0
pscommunity.hu 80
gamechannel.hu 0
gamekapocs.hu 0
thegeek.hu 0
pcguru.hu 88
ipon.hu 75
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

Épp a tököket öntöztem, amikor fémes zörejre lettem figyelmes. A kertkapu felé kaptam a fejemet, de egy lelket sem láttam. Talán csak képzeltem? A következő pillanatban kattant a zár, a kapu mögül pedig egy baljós, narancssárga csőr bukkant elő, amit egy hosszú, fehér, tollas test követett

Értékelés Értékelés: 84.6% 84.6 Remek

Untitled Goose Game

  • Megjelenési dátum: 2019.09.20
  • Kiadó: Panic
  • Fejlesztő: House house
  • Stílus: puzzle, platformer

  • Normál nehézségi szinten: 4 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 5 óra
    • Hihetetlenül színes és stílusos látványvilág.
    • Szórakoztató és az agyat is megmozgatja.
    • Frappáns aláfestés.
    • A karakterek ritkán ugyan, de picit megkergülnek, ha közel kerülünk.
    • Nagyon rövid.
    • Kevés pálya.

    Ez egy olyan játék, ami közben simán nagyokat röhögsz hangosan, és bár a végső hazafutás picit izzasztóbb és már-már tétre megy, de nem fogsz a szívedhez kapni egyszer sem, nem kell mentened a főellenség előtt, és nem kell aggódnod az életerőd vagy a tölténytárad felett sem. Az Untitled Goose Game röviden összefoglalva néhány óra szárnyaló jókedv és kellemes sikerélmény – terápiás kezelésnek sem utolsó. Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    8/102 értékelés

    Az Untitled Goose Game alapötlete olyan abszurd, mintha valaki egy baráti sörözésen dobta volna be jó pár üveg után, csak poénból, mégis működik. A House House csapatának szintén fergetegesen bizarr első játéka, a Push Me Pull You után sikerült egy olyan bárki számára elérhető, egyedi és mókás címet megalkotnia, ami világszerte rögtön belopta magát a játékosok szívébe. Ez az aranyos kis libaszimulátor nem ígér forradalmi mechanikákat, nem villog a legmodernebb technológiákkal, nem tud felmutatni egy kisebb ország méretű térképet, vagy épp battle royale módot sem, egyszerűen csak aranyos és szórakoztat. Megadja a felfedezés szabadságát egy apró kis közösség feldúlójaként, mindezt mókás fejtörőkkel. Azt hiszem, mindenkinek az életében elkél egy ilyen rosszcsont szárnyas. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    A meglepően kellemes végeredmény nehezen megbocsátható, fő gyengesége, hogy ha nem fűt a felfedezés extázisának heve, két-három kurta óra alatt esélyesen az őrületbe kergetjük kiszemeltjeinket. Ám az extra feladatok kipipálásával is valószínűtlen, hogy hat óránál többet garázdálkodjunk, és mivel a mű újrajátszhatósági értéke igen csekély, sanszos, hogy többet felé sem nézünk. Vagyis akkor járunk el a legokosabban, ha vásárlás előtt feltesszük magunknak a kérdést: megér nekünk hozzávetőlegesen ötezer forintot egy mókás, egyben a kis szürke sejtjeinket is megtornáztató délután? Ha az őszinte feleletünk az, hogy igen, akkor ne habozzunk: remekül fogunk szórakozni. Amennyiben viszont nem a válaszunk, inkább keressünk más, tartalmasabb elfoglaltságot. Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    Mint a képeken is látható, az Untitled Goose Game egy igen szemet gyönyörködtető, egyszerűen ám nagyszerűen, művészien megrajzolt világot ábrázol. A főhős animációi szinte a megtévesztésig hasonlítanak egy élő lúd mozgására, még a farkát is ugyanúgy rázza. 🙂 A zenei háttér ugyanezt a letisztultságot követi, túlnyomórészt zongorafutamokra építkezve, melyek adott cselekvésünk intenzitásához igazodva gyorsulnak vagy lassulnak. Az irányítás pedig pofonegyszerű, a liba mozgásrepertoárja egy-egy gombra van kiosztva, és csak azt a tárgyat tudjuk használni, ami a terepen van, nem kell eszközkészletekben turkálnunk. A játék egyetlen negatívuma a pár óra szavatosságra kiterjedő rövidsége, bár ez is relatív, mert a feladatokon olykor sokat kell gondolkodni, úgyhogy én azért jól elvoltam vele.
    Minden olyan gamernek ajánlom, aki szereti a rejtvényeket, és az sincs ellenére, ha olyan dolgokat láthat, amiket eddig soha – mert „a libás játéknak” eleddig biztosan nincs párja. Tovább a cikkhez…
    psc-blank-footer.png

    playstationcommunity.hu

    Igazi “old school” videojáték az Untitled Goose Game, aminek az elkészültét nem piackutatások és igényfelmérések előzték meg, hanem egy jó adag tudatmódosító szer, ami a House House előző játékának, a Push Me Pull You idejéből maradhatott meg. Bennünk kellemesen nosztalgikus emlékeket idézett meg a játék, a médium hőskorából, amikor a videojáték fejlesztés sokkal inkább elhivatottság volt, semmint ipar. Reméljük sokakat inspirál a játék, és a közeljövőben több ilyen szinten igényes és egyedi alkotást kapunk a mára kicsit elkényelmesedett indie fejlesztőktől. Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild


    Értékelés: 95.9%

    The Legend of Zelda: Breath of the Wild

    Értékelés: 95.9%

    A Breath of the Wild nem szimplán a legjobb Zelda-epizód, amit valaha csináltak, de túlzás nélkül az akció-kalandjáték műfaj jelenlegi csúcsa.

    Half Life Alyx

    Half Life Alyx


    Értékelés: 95.0%

    Half Life Alyx

    Értékelés: 95.0%

    13 évet vártunk arra, hogy a Half-Life széria életjelet adjon magáról. Most egy akkora durranással tért vissza, amekkorát még a legnagyobb rajongók sem vártak.

    Divinity:Original Sin II

    Divinity:Original Sin II


    Értékelés: 94.7%

    Divinity:Original Sin II

    Értékelés: 94.7%

    Olykor nehéz megállapítani, hogy isteni sugallat vagy elmebaj ihlette-e az érzelmekben, drámában és akasztófahumorban egyaránt bővelkedő hőseposzt, amelynek szereplői többek közt beszélő csontvázak és hullaevő tündék, ahhoz azonban kétség sem fér, hogy a közösségi finanszírozásból elkészült játék szívvel-lélekkel, és a rajongók iránti maximális tisztelettel készült.