Publikálva:Szeptember 18, 2020
Kategória: Multiplatform, Nintendo Switch, PC, Playstation 4, Xbox One
135
Crysis Remastered
- Minden szempontból a mai kornak megfelelő optikai tuning.
Hatalmas térképek, kellően szabad játékmenet.
Hordozható Crysis.
Hosszú töltési idők a pályák előtt.
Kivágott tartalmak.
Az alapjáték mostanra szembetűnő gyengeségei.
- Minden szempontból a mai kornak megfelelő optikai tuning.
Sajnos még mindig nem az igazi – de nem is reménytelen ez a majdnem hogy befejezetlen állapotban leledző újrakiadás. A nagykonzolos Crysis Remastered talán nem is a jelennek készült, hanem a következő generációs masinákon találja majd meg igazi táptalaját, addig a Crytek toldozgathatja-foltozgathatja, finomhangolhatja a csillogó felszín alatti paramétereket. Hibái ellenére megtalálható benne az a szikra, ami az eredetit is klasszikussá tette. Viszont így jelenlegi formájában nem igazán méltó repetája a máig emlegetett úttörőnek– inkább a Crytek puhatolózása a franchise életképességére, vagy egy modernizált nosztalgiajárat azoknak, akik számára régen volt már 2007. Tovább a cikkhez…

gamer365.hu
Értékeljetek ti is!
A felújított kiadást a Crytek április elsején jelentette be. Kézen fekvő volt nem be dőlni a tréfának, hiszen mi szüksége lenne a játéknak egy felújított kiadásra? Vannak olyan címek, amik abszolút relevánsak tudnak maradni egy sima remake kiadással még a mostani generációban is, elég csak a Fahrenheitre vagy a Shenmue sorozatra gondolnunk. A Sony által felújított és újra kiadott játékok minőségére sem lehet panasz, ahogy a Resident Evil széria is méltóságteljesen, de az alapanyagot hűen kezelve tudott megújulni. A nemsoká érkező Mafia is érthető okokból kap remaket egy szimpla felújítás helyett, mivel a történet, narratíva egy megreformált körítéssel és átszabott mechanikákkal legalább annyira releváns, mint 18 évvel ezelőtt volt. Azonban a Crysis nem a fordulatos és egyedi története, vagy a különleges játékmechanikai megoldásai miatt került abba a státuszba, ahol van. Az akkor sosem látott grafika, a részletes fizikai modellezés és a játék nagyobb hányadában tetten érhető sandbox jellegű pályarészek miatt emlékszünk rá jó szívvel. Sajnos a helyzet az, hogy bár kompromisszumok mellett az összkép szebb lett, a jelenlegi közegben az alapjáték gyengeségei csak hatványozódnak, a végső értékelésen pedig a technikai hiányosságok és bugok csak rontanak. Aki még nem találkozott vele, az tehet egy próbát a Crysis Remastereddel, hiszen nyomott áron vásárolható meg, de a nosztalgiára vágyók helyében inkább kétszer is meggondolnánk a dolgot. Tovább a cikkhez…

IGN.hu
Ebben pedig kulcsszerepet játszik a szabadság. A Crysis ugyanis nem egy cső-FPS, helyette nagyobb, nyitott, szabadon bejárható térképeket kapunk, ahol a gép megjelöli, hogy épp merre található az elsődleges feladatunk, azonban az, hogy odáig hogyan jutunk el, és hogy magát a feladatot hogyan oldjuk meg, már rajtunk áll. Ha akarjuk, előkaphatjuk a legnagyobb fegyvereket és ruhánkat páncél módba kapcsolva végigzúzhatunk a pályán, de az is járható út, ha az időszakos láthatatlanság segítségével vadászhatjuk le egyesével a koreaiakat. Tovább a cikkhez…

pcguru.hu
Az az igazság, hogy hibái és egyértelmű technikai hiányosságai ellenére is simán merem ajánlani a Crysis switches kiadását a rajongóknak, vagy a nosztalgiázásra vágyóknak. A Nintendo konzolja mellett szól ezúttal is, hogy a gép mobilitása miatt szinte bárhol crysisozhatunk egyet; még sokadik alkalomra is elég menő érzés előkapni a játékot utazás közben, ami tizenpár éve a világ összes PC-jét megfektette. Egyértelmű, hogy nem ez a játék legszebb és legjobb verziója, viszont ez az egyetlen kiadás, amit kényelmesen magunkkal tudunk vinni. Tovább a cikkhez…

gamekapocs.hu
A Crytek egyik legnagyobb sikere, a 2007-ben debütált Crysis tehát megkapta a maga leporolt, „felkétezerhúszasított” grafikájú verzióját, a Crysis Remasteredet. Az új verzió a mai kor (és a holnap) vívmányainak megfelelően még szebb, modern effektekkel teli, szoftveres valósidejű sugárkövetéssel felturbózott formában érkezett meg, és akár 8K felbontáson is futtathatjuk, már ha van hozzá vasunk. A játék minden szempontból szebb lett az eredetinél, még ha ez a grafikai tuning nem is olyan eget rengetően jelentős, és az eredeti verzió irányítása mellett a későbbi epizódok egyszerűbb metódusait is tartalmazza. Száz szónak is egy a vége, aki nem ismeri ezt a számos téren korszakalkotó játékot, vagy egy kis modern nosztalgiára vágyik, ebben a játékban könnyen megtalálhatja, amit keres. Tovább a cikkhez…

playdome.hu
Összességében a Crysis Remastered egy szórakoztató és párját ritkító alkotás a Nintendo Switch-en. Nagyon ambiciózus elképzelés volt ezt a keményen erőforrás igényes alkotást egy szerényebb képességű hibridkonzolra portolni. Szerencsénkre ez többé-kevésbé jól sikerült a készítőknek és elég élvezetes lett a végeredmény. Legtöbbször lebilincselő a látvány és tényleg feszegeti a gép határait, reméljük néhány frissítéssel ezt a nívót még tovább emelik. Szerény meglátásom szerint simán veri a Doom kissé elmosódott grafikáját. Játékmenetben, pedig szintén jóval tartalmasabbnak ítélem az említett démongyalázásnál. Ha esetleg valakinek kimaradt volna, vagy tolna egy komolyabb FPS-t Switch-en bátran csapjon le rá, tényleg megéri. Tovább a cikkhez…
