Alienation
IGN.hu 75
gamer365.hu 70
gamestar.hu 69
pscommunity.hu 80
gamechannel.hu 75
gamekapocs.hu 75
thegeek.hu 83
pcguru.hu 79
ipon.hu 0
gamepod.hu 90
widescreen.hu 0

Ha igazán élvezetes twin-stick lövöldére vágysz, akkor a Housemarque csapatában ezúttal sem kell csalódnod. Bár a téma teljesen más, az Alienationnel sikerült továbbfejleszteni a Dead Nationnel lefektetett sémát

Értékelés Értékelés: 77.3% 77.3

Alienation

  • Megjelenési dátum: 2016.04.26
  • Kiadó: Sony Interactive Entertainment
  • Fejlesztő: Housemarque
  • Stílus: akciójáték

  • Normál nehézségi szinten: 13 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 32 óra
    • Időnként durván intenzív látványorgia.
    • Izgalmas egy- és többjátékos mód.
    • Lényegre törő fejlődési rendszer.
    • Történetben és tartalomban nem erős.
    • Egyelőre nincs helyi koop.
    • Fantáziátlan ellenfelek.

    Hiánypótlónak éppen nem lehet nevezni az Alienationt, mivel egy olyan zsánert választott magának, ami konzolon is egyre népszerűbb. Az árkádos lövöldözés házasítása az ARPG stílusjegyekkel viszont ténylegesen innovatív megoldás. A relatíve rövid kampány (kb. 3-4 óra alatt ledarálható a 20 pálya) pedig ellensúlyozható azzal, hogy több karaktert is elbír a kaland, arról nem is beszélve, hogy a végigjátszás után szintet lépő világgal kezdődik a vérbeli, őrült kacagásba torkolló mókázás. A Helldivershez képest mindenképp előrelépés az anyag, de sajnos egy picit több egyéniséggel, jobb sztorival, hosszabb távon is változatosabb játékdesignnal erősebb lenne az értékelésünk is. Amíg a Destiny-t vagy a Diablót hosszú hónapokig nyúzza az ember, addig az Alienation maximum egy hónap után már ki fog fáradni a legkitartóbb űrgárdistáknál is. De ez talán nem is olyan kardinális probléma egy húsz Euróért letölthető játéknál… Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    6/101 értékelés

    Onnantól kezdve az Alienationben már tényleg minden meglesz, ami miatt a Dead Nationt szerettük… de annál több aligha. Az Alienation végső soron elegendő apró újítással és tökéletesítgetéssel rendelkezik, hogy ne lehessen gyengébbnek nevezni elődjénél, de azt a legnagyobb jóindulattal sem mondanánk, hogy jobb nála: inkább pontosan ugyanolyan. Hogy ennek örülni kell vagy sem, azt mindenki döntse el maga. Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    Bőven beleférne még egy kis stratégiai vagy taktikai elem, komolyabb történet, változatosabb kihívások, értelmes dramaturgia, de ennek nyoma sincs. Ezért lett ilyen kevésnek tűnő a pontszám, de ne feledjük, hogy ez még nem jelenti azt, hogy az Alienation önmagában nézve rossz lenne; mindenképpen érdemes vele játszani, nekem is szerzett néhány kellemes órát. Egyszerűen csak azért nem tudok vele megbocsátóbb lenni, mert pontosan látom azokat a részleteket, ahol sokkal jobb is lehetne, és dühít, hogy a fejlesztők csak ennyit tesznek bele ebbe a stílusba, mikor pedig ők maguk is láthatták, hogy bőven van még potenciál benne. De hát csak 20 euróba kerül, fogjuk be a szánkat, és lépjünk tovább, nem? Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Merthogy az Alienation a fejlesztők korábbi munkáihoz hasonlóan jól sikerült, tartalmas és élvezetes darab. A grafika jól néz ki a felülnézetes, egyszerűbb alapokhoz képest, a helyszínek mutatósak, a játékmechanika pedig olajozottan, problémamentesen működik. Jó még a fejlesztgetős, képességválasztós rendszer is, más kérdés, hogy a Housemarque nem nagyon mert kockáztatni, avagy a játék nem sok igazi újdonságot kínál. Ez annyira igaz, hogy a robbanások jelzése (piros kör a hatótávolságot mutatva) egy az egyben lett átvéve a Dead Nationből, miközben szinte minden elem valahonnan máshonnan köszön vissza (Hello, Destiny!). Emellett kicsit repetitív is a harc, bár ez valahol a zsáner ismérve, szóval, ha valaki nem bírja az ilyen folyamatos golyózáport okozó programokat, akkor ezért a produkcióért sem lesz oda. Viszont ha csíped a csapat korábbi munkáit, nem zavarnak az állandóan rohamozó, egy idő után ismétlődő mutánsok és a sablonos feladatok, akkor alacsony ára miatt jó lóra tehetsz az Alienation megvásárlásával. Az viszont biztos, hogy a műfaj megreformálásához és csúcsra járatásához ezúttal már többet kellett volna letenni az asztalra. Talán majd legközelebb. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Szóval egyáltalán nem lett rossz az Alienation, ahogy ezt a végső pontszámon is látjátok. Egy korrekt, jól összerakott idegenes lövölde, nagyon erős többszemélyes komponensel megtoldva, ráadásul kitűnő grafikai körítéssel. Kár, hogy még egy minimális történetet sem akartak összehozni, továbbá nem értem, hogy miért nincs benne offline coop. Ha karmoljátok az ehhez hasonló cuccokat, nyugodtan tegyetek vele egy próbát, nem hinném, hogy csalódni fogtok benne! Tovább a cikkhez…
    Thegamech2phil.jpg

    gamechannel.hu

    Lehet, hogy a történet és a játékmenet nem váltja meg a világot, de a magas oktánszámon pörgő akció és addiktív kooperatív mód mégis erősen ajánlottá teszi az Alienationt. A lootolás, a folyamatos fejlődés alaposan kitolja a szavatosságot, de nem a végtelenségig, így a jövőbeli tartalmak minőségén sok múlik majd. Tény, hogy a Housemarque csinálhatta volna jobban is, simán elviseltem volna érdekesebb forgatókönyvet és néhány plusz helyszínt, de ettől még egy letisztult, lényegre törő darabbal gazdagodott a műfaj. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    Az Alienation minden pozitívumával együtt sem képes megrengetni a világot, még a Helldrivers-es hasonlóságaival együtt sem. Talán az egyik legszórakoztatóbb indie játék, amit az eddigiekben játszottam, remek grafikával, könnyű online co-op-al (az offline co-op később érkezik egy patch-ben). Ha meguntad a kardokat és a mágiát – vagy a pixelmániás indie játékokat – akkor egy kötelező darab. Nem túl drága, viszont sok szórakoztató órát tartogat a játékosok számára. Tovább a cikkhez…
    theGeek-2.png

    thegeek.hu

    A lényeg, hogy ami fontos, az jól működik és kiegyensúlyozott, de a Housemarque szállítja azt a pluszt is, ami kiemeli az Alienationt a hasonló stílusú, de indie címek közül. A játék hangulatos, jól néz ki, menő a zenéje, rengeteg ranglista van és pillanatok alatt be tudunk ugrani egy jó kis kooperatív meccsbe. Gyertek Ti is aprítani a xenokat, mert Magyarország jelenleg csak a 40. helyen tanyázik. Szégyenletes… Nem, most nézem, hogy már a 39.! Előreeeee! Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    Az Alienation egy roppant élvezetes és korrekt shooter, ami még a profikat is megizzaszthatja és tartalom tekintetében sem lehet panasz. Remélhetőleg a local co-op multi hiányát hamar orvosolni fogják DLC formájában. A zsánert ugyan nem váltja meg, az RPG részét szintén még jobban ki lehetett volna bontani, de aki a végtelen földönkívüli hordák mészárlásában leli örömét, annak ez a játék telitalálat! Tovább a cikkhez…
    psc-blank-footer.png

    playstationcommunity.hu

    Pörgősek a missziók, a feladatok sem monotonok, mindig kapunk valami új és izgalmas célkitűzést. Persze semmi sem tökéletes, így az Alienation sem az, hiszen sok olyan szervert lehet találni, ahol a hostolást végző játékos nem mozdul, márpedig hozzá képest csak egy meghatározott távolságra barangolhatunk el, különben visszadob a kezdőpontra a rendszer. A másik, amin még egészen biztosan fejlesztenek, az az elérhető fegyverek száma, amik mondjuk között kevés a különbség közöttük, igaz, ezt másképpen nehéz is lenne megoldani, hiszen főleg lőni kell és kész. Itt viszont véget is ér a negatív kritikák sora, inkább arról marad emlékezetes a játék, hogy kiváló és stílusos játékmenetek jellemzik, így hát azt kell mondjuk verdiktnek, hogy igen, a Housemarque újdonsága bizony mindenkinek ajánlott, akik az ilyesfajta játékokat kedvelik, de még azok sem fognak csalódni, akik sosem próbálták a shoot’em up produktumokat. Tovább a cikkhez…
    sitelogo.png

    gamepod.hu

    Ebben a műfajban a Helldivers-t élveztem ennyire utoljára, így nyilvánvalóan az Alienationnek sem adhatok alacsonyabb pontszámot. Kicsit olyan ez a cucc, mintha a Housemarque összegezte volna, amit az eddigiek során a twinstick-shooterekről megtanult. Káprázatos, kőkemény, jól kitalált mechanizmus, ami az egyik karjával cirógat, a másikkal kegyetlenül megszorongat, mintha egy hamisítatlan retro stuff dübörögne a metálfényezéssel fújt modern kasztni alatt. Tovább a cikkhez…
    playernyito.jpg

    player.hu

    A finn Housemarque leginkább akciójátékairól ismert: nevükhöz fűződik a Super Stardust széria, a Dead Nation, valamint a PlayStation 4 egyik leglátványosabb nyitócíme, a Resogun. Közös bennük, hogy alapvetően ún. twin-stick shooterekről van szó, azaz a két analóg kar egyikével mozgatjuk űrhajónkat vagy karakterünket, miközben a másikkal célzunk. Aktuális tesztalanyunk, az Alienation leginkább a Dead Nationhöz hasonlítható, no meg az Arrowhead Helldiverséhez: ugyanúgy egy izometrikus felülnézetes shoot’em-upot kaptunk, azonban zombik helyett ezúttal űrlények az ellenségeink. Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Uncharted 4: A Thief’s End

    Uncharted 4: A Thief's End


    Értékelés: 96.5%

    Uncharted 4: A Thief's End

    Értékelés: 96.5%

    A méltán népszerű Uncharted-széria negyedik részében, az Uncharted 4 - A Thief's End című epizódban hősünk, Nathan Drake soha nem tapasztalt, minden eddiginél veszélyesebb kalandokba keveredik.

    Persona 5 Royal

    Persona 5 Royal


    Értékelés: 95.2%

    Persona 5 Royal

    Értékelés: 95.2%

    Újra itt a Phantom Thieves, hogy elrabolja a szíved, de ne aggódj, nem ám pont ugyanúgy, mint régen, hogy maradjon némi meglepetés is.

    The Last of Us Part II

    The Last of Us Part II


    Értékelés: 95.1%

    The Last of Us Part II

    Értékelés: 95.1%

    A kultikus The Last of Us második részében öt évvel járunk a Naughty Dog túlélő kalandjának eseményei után, amikor a fertőzöttek még mindig hatalmas veszélyt jelentenek a túlélők számára, de más élők sokszor még nagyobb problémát okoznak: ezt Ellie a saját bőrén tapasztalja meg, amikor átvesszük felette az irányítást egy vadonatúj, a korábbinál is izgalmasabb, érzelmesebb és fantasztikusabb történet során.