Styx: Shards of Darkness
IGN.hu 70
gamer365.hu 70
gamestar.hu 75
pscommunity.hu 70
gamechannel.hu 70
gamekapocs.hu 70
thegeek.hu 75
pcguru.hu 80
ipon.hu 60
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

A goblin visszatért, kicsit megváltozott, de továbbra is ugyanazt csinálja. És ez javarészt élvezetes is

Értékelés Értékelés: 71.1% 71.1

Styx: Shards of Darkness

  • Megjelenési dátum: 2017.03.14.
  • Kiadó: Focus Home Interactive
  • Fejlesztő: Cyanide
  • Stílus: akciójáték

  • Normál nehézségi szinten: 15 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 29 óra
    • Tartogat kellő kihívást.
    • Itt tényleg lopakodni kell.
    • Remek pályák.
    • Halovány, érdektelen sztori.
    • Annyira sokat mégsem változott az elődhöz képest.
    • még mindig gyenge mesterséges intelligencia.

    Talán kicsit negatívabb hangvételű lett a teszt a kelleténél, pedig az igazat megvallva fene mód jól szórakoztam Styxszel az elmúlt napokban. Ebben még az sem akadályozott meg, hogy a játékban van két szívatós bossfight, illetve a pályák terén némi újrahasznosítás. A Styx: Shards of Darkness sokat fejlődött az elődjéhez képest, plusz igenis több ilyen középkategóriás (ennek megfelelően kedvezőbb árfekvésű), jól összerakott és szórakoztató programra lenne szükség. Ha másra nem, az indie és az AAA címek közötti tátongó űr betöltésére mindenképp jók lennének. Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    0/100 értékelés

    Styx visszatérése ugyan hagy kívánnivalókat maga után, de sok tekintetben képes túllépni nem túl acélos elődjén, és hosszú, szórakoztató órákkal megajándékozni a lopakodásra kihegyezett játékmenet, a vaskos humor és a kreatív gyilkosságok kedvelőit. Ugyanakkor el kellene beszélgetni azzal, aki kitalálta, hogy márciusban kell a piacra dobni ezt a játékot. Mert hiába lett egészen kellemes szórakozás a Styx: Shards of Darkness, ha márciusban mellette még megjelent az új Zelda, a Horizon: Zero Dawn, a Nier: Automata, a Ghost Recon: Wildlands és a Mass Effect Andromeda, mert félő, hogy így nem jut el közönségéhez. Ami kifejezetten sajnálatos lenne. Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    A Styx: Shards of Darkness tehát szinte minden ponton előrelépést jelent az első részhez képest, de így is távol áll attól, hogy instant klasszikusként emlegessük. Ettől függetlenül ha valakinek tetszik az ilyenfajta pofátlan, gúnyolódó humor, és imádja a lopakodós játékokat, annak mindenképp érdemes tennie vele egy próbát. Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Szóval a Styx: Shards of Darkness jó kis lopakodós játék lett, bár nulla egész nulla újítást visz a műfajba. A Cyanide fejlesztői inkább észszerű finomhangolást hajtottak végre az ismerős mechanizmuson. Így bár vannak hibái, mégis kiforrott és élvezetes a Styx. Ha így fejlődik tovább a cinikus goblin, nagy tolvajkarriert futhat be, Garrett pedig felkötheti bőrgatyáját! Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Összességében tehát egyáltalán nem lett rossz a Styx: Shards of Darkness. Bőven tanultak az előd hibáiból, megpróbálták egy szórakoztató produktummá összegyúrni az egészet. Nyilván a goblin személyisége, ordenáré poénjai adják meg az egész savát-borsát, de okosodott a lopakodós megközelítés is.
    Persze a büdzsé limitált mivolta miatt ezt lehetett kihozni az egészből, de az UE4 kellően látványos körítést tud a stuff alá pakolni. Szóval kell hozni némi kompromisszumot, de ha csökken az ára, akkor szerintem érdemes tennetek vele egy próbát. Én egészen jól szórakoztam! Tovább a cikkhez…
    Thegamech2phil.jpg

    gamechannel.hu

    Egyértelműen nem a Shards of Darkness lesz a Cyanide nagy dobása, de a Styx folytatása jól követi az elődje által kitaposott utat. A remek lopakodós játékmenet megmaradt, de emellett rengeteg új lehetőséggel bővült ki a repertoár. A hibák kijavításán azonban nem sokat dolgoztak a fejlesztők, nagyjából ugyanazokkal a problémákkal küzd az új kaland, mint az előd. A történet most is nagyon gyenge, a főszereplő továbbra is idegesítő, a látvány pedig még mindig nem az igazi. A Styx: Shards of Darkness a játékmeneten kívül minden elemében egy átlagos játék benyomását kelti, de ettől függetlenül a zsáner rajongói jól ellehetnek vele. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    A Shards of Darkness nagy előnye, hogy Unreal Engine 4 segítségével készült, ami tényleg nagy előrelépés a Master of Shadows-hoz képest. A környezet és a karakterek igen jól néznek ki, az animáció is kiváló. Persze, azért Horizon Zero Dawnra nem szabad számítani, de ennek ellenére az atmoszféra és a játék vizuális stílusa révén nincs okunk panaszra, Mindegyik pálya szép részletesen, stílusosan van kidolgozva. Összességében a Styx: Shards of Darkness egy remek lopakodós cím, és annak ellenére, hogy mondjuk egy Dishonored 2-höz nem ér fel, de azért maga a kis goblin sikeresen felnőtt a feladathoz. Tovább a cikkhez…
    theGeek-2.png

    thegeek.hu

    Az, hogy mennyire nyeri el a tetszésünket, csakis attól függ, hogy mit preferálunk. Ha az elsődleges szempontunk az, hogy maga a lopakodás rendben legyen, és mindezek mellett a célozgatós humor is kedvünkre való, akkor csakis abban az esetben várjunk a vásárlással, ha az anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé, hogy egy komolyabb leárazás nélkül megvegyünk egy teljes áron kínált programot. Ha viszont számít, hogy mi miért történik és nem szeretjük ipari dózisban a kikacsintgatós poénokat, akkor kósza gondolat szintjén se merüljön fel bennünk, hogy megnézzük az átvezetőket és készüljünk fel rá, hogy néha úgy fogjuk érezni magunkat, mintha gyomron vágtak volna. Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    A Styx: Shards of Destiny nem egy kiváló alkotás, megvannak a maga hol jobban, hol kevésbé kiütköző gyerekbetegségei, amit egyes játékosok be tudnak nyelni, míg mások nem. Azt már mondjuk most mondom, hogy ha az előző részt próbáltad, és nem tetszett, akkor ez sem fog, akár már most el is felejtheted. Ugyanakkor ha szemet tudsz hunyni az esetenként felbukkanó hibái felett (ami nem is annyira lehetetlen, lásd nekem is sikerült), akkor maga a játékmenet viszont tud annyira szórakoztató lenni, hogy rendesen képes lekötni a player figyelmét. Ha bírod a lopakodós cumókat és egy jófajta fantasy-re sem mondasz nemet, akkor talán még azt is megkockáztatom, hogy jól elleszel a programmal, ráadásul hosszú időre. Mert ha nem mondtam volna, a pályák olyan hosszúak, mint a gatyamadzag, alsó hangon is 1-2 órásak, ráadásul többszintesek és van belőlük vagy 8-9 darab. Mi több, az igazi móka csak azután kezdődik, ha már kiismerted a szinteket: a játék a pálya végi értékelésnél figyelembe vesz olyan tényezőket, mint idő, megölt ellenfelek és észrevevések száma; speedrunban ezeknek a kihívásoknak megfelelve végigvinni a pályákat pedig jó mulatság, férfimunka, a teljesítésük pedig ad egy elég komoly elégedettségérzetet. Tovább a cikkhez…
    psc-blank-footer.png

    playstationcommunity.hu

    A Cyanide Studio legújabb, fantasy környezetbe ágyazott, vérbeli lopakodós játéka minden – főleg megvalósításbeli – butasága ellenére nekem tetszett. Vannak nála nagyobb szabású, színesebb-szagosabb, rangosabb képviselői is ennek a stílusnak, de a főszereplő „igazi kis genyó” karaktere, a fordulatos történet, illetve a többféle, szabadon választható útvonal és játékstílus jóvoltából egy szerethető, az embert rabul ejteni képes alkotással lehet gazdagabb, aki beszerzi a Styx: Shards of Darknesst. Feltéve persze, hogy felül tud emelkedni a megvalósítás buta hibáin Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Uncharted 4: A Thief’s End

    Uncharted 4: A Thief's End


    Értékelés: 96.5%

    Uncharted 4: A Thief's End

    Értékelés: 96.5%

    A méltán népszerű Uncharted-széria negyedik részében, az Uncharted 4 - A Thief's End című epizódban hősünk, Nathan Drake soha nem tapasztalt, minden eddiginél veszélyesebb kalandokba keveredik.

    Persona 5 Royal

    Persona 5 Royal


    Értékelés: 95.2%

    Persona 5 Royal

    Értékelés: 95.2%

    Újra itt a Phantom Thieves, hogy elrabolja a szíved, de ne aggódj, nem ám pont ugyanúgy, mint régen, hogy maradjon némi meglepetés is.

    The Last of Us Part II

    The Last of Us Part II


    Értékelés: 95.1%

    The Last of Us Part II

    Értékelés: 95.1%

    A kultikus The Last of Us második részében öt évvel járunk a Naughty Dog túlélő kalandjának eseményei után, amikor a fertőzöttek még mindig hatalmas veszélyt jelentenek a túlélők számára, de más élők sokszor még nagyobb problémát okoznak: ezt Ellie a saját bőrén tapasztalja meg, amikor átvesszük felette az irányítást egy vadonatúj, a korábbinál is izgalmasabb, érzelmesebb és fantasztikusabb történet során.