Dishonored: Death of the Outsider
IGN.hu 85
gamer365.hu 80
gamestar.hu 80
pscommunity.hu 0
gamechannel.hu 83
gamekapocs.hu 84
thegeek.hu 78
pcguru.hu 83
ipon.hu 75
gamepod.hu 85
widescreen.hu 0

A Death of the Outsider a Dishonored 2 önállóan futtatható mellékszála, a főszerepben pedig a Knife of Dunwallból ismert Billie Lurk áll, akinek egyetlen utolsó megbízása van: megölni a címszereplőt régi mentora, a legendás orvgyilkos, Daud hathatós közreműködésével

Értékelés Értékelés: 81.4% 81.4

Dishonored: Death of the Outsider

  • Megjelenési dátum: 2017.09.15.
  • Kiadó: Bethesda Softworks
  • Fejlesztő: Arkane Studios
  • Stílus: akció, kalandjáték

  • Normál nehézségi szinten: 12 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 18 óra
    • Új képességek és fegyverek.
    • A bankrablós küldetés.
    • Jól optimalizált.
    • Egyszerűsített fejlődésrendszer.
    • Kevés emlékezetes helyszín.
    • Banális történet.

    A Dishonored: Death of the Outsider visszavonhatatlanul lezárta Corvo, Emily, Daud, és most már Billie Lurk és az Outsider történetét is, de komoly vigasz, hogy méltó módon vehetünk búcsút tőlük. A befejezés a kisebb újításai mellett nagyszerűen egyesíti mindazt, amiért szerettünk elmerülni a Szigetek Birodalmának erőszakkal, misztikummal és bálnacsontokkal teli világában, ami pedig a jövőt és a folytatást illeti, állunk elébe! Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    0/100 értékelés

    A Dishonored: Death of the Outsider egy közel hibátlan immersive sim, amely a szűkebb választási lehetőségek ellenére is hatalmas kreatív szabadságot biztosít a játékos számára. A pályaszerkesztés zseniális, a képességek érdekesek, Billie Lurk pedig az eddigi legjobb főszereplő a szériában. 30 eurós játék lévén nem hosszú, de nagy az újrajátszhatósági faktora. Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    A Death of the Outsider a korábbi Dishonoredök egyszerűsített kiadása, amely bevált receptre épít, és miközben egyik kezével ad, a másikkal sajnos elvesz. Lezárásként is megállja a helyét, de bízom benne, hogy a srácoknak volna még mondanivalójuk, hiszen oly keveset láttunk eddig ebből a nagyszerű steampunkvilágból. Ahogy a korábbi részeknek, úgy ennek is ott a helye a műfaj rajongóinak gyűjteményében, akik elégedetten vehetik tudomásul, hogy az Arkane időközben megtanult bánni a Void engine-nel; a spinoff észrevehetően jobb teljesítményt nyújt mindhárom platformon. Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    A Dishonored: Death of the Outsider kellemes 8-10 órás élményt jelenthet azoknak is, akik amúgy nem rajongtak a széria első két részéért, ezért pedig főleg a hangulat és az érdekes karakterek felelnek, és az a kreatív szabadság, ami adja a kaland sava-borsát. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Egyáltalán nem csalódtunk tehát a Dishonored címben, kiváltképp ha azt nézzük, hogy ez elvileg egy kiegészítő, nem teljes értékű harmadik rész. Akik szeretik a sorozatot és hangulatát, azoknak egész egyszerűen kihagyhatatlan darab, annál is inkább, mivel a franchise sorsa jelenleg elég bizonytalan, több okból is könnyedén előfordulhat, hogy ez az utolsó rész.
    Tovább a cikkhez…
    Thegamech2phil.jpg

    gamechannel.hu

    Az Arkane srácai kitettek magukért, a játék kellően élvezetes, a pályák felépítése egyszerűen zseniális, a karakterek érdekesek, de ez már korábban is így volt, nincs benne semmi újdonság. Persze sejthető, hogy a készítők nem egy ilyen félfolytatásban durrogtatják el a petárdákat, csak a meglévő alapokhoz adtak egy aromás fűszert. Mindazonáltal már érezhető, a stílus kezd kifáradni, hiába ég benne a tűz, már korántsem olyan eredeti a Dishonored, mint öt évvel ezelőtt. Ettől függetlenül továbbra is jó ránézni, művészi stílusa továbbra is eredeti, a steampunk világ jól átgondolt, a játékmenet pedig annyira kiforrott már, hogy bármikor újrajátszható, stabil élményt nyújt és kreativitásra sarkall. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    A vizualitás tekintetében a Death of the Outsider követi azt, amit a 2-ben láthattunk tavaly, de nekem az első rész maradandóbb volt (ami nem azt jelenti, hogy most burkoltan leszóltam a 2-t). Audióban sem gyengélkedik, szóval ezen a két téren nincsen akkora gáz. A hiba ott van szerintem, hogy bár a Death of the Outsider próbált eltérni a már kitaposott ösvényről, nem nagyon tette ezt meg, így visszafogta magát. Nyugodtan lehetett volna kicsit brutálisabban kísérleteznie az Arkane-nek, hogy a Dishonored 3-ban (tuti, hogy lesz) gőzerővel támadjanak az új stáb tagjai. Tovább a cikkhez…
    theGeek-2.png

    thegeek.hu

    Amint már említettem, visszatértek a csonttalizmánok is, amik a képességeinket és tulajdonságainkat erősítik. Rengeteget találhatunk elszórva a pályákon, ezek felkutatása a játék egyik kihívása. Most is lesz lehetőségünk készíteni ilyen talizmánokat, bár elég későn kapjuk meg a képességet hozzá, így csak az utolsó 2 pályán élvezhetjük munkánk gyümölcseit. Egyébként összesen 5 pálya van, de az elsőn csak egy „földi halandó” erejével bírunk, ugyanis a kívülálló csak azután látogat meg, hogy kiszabadítjuk Daudot. Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    Összességében, minden hibája ellenére merem azt állítani, hogy ezen kiegészítő végkicsengése végső soron pozitív. A sorozat mind hangulat, mind játékmenet szintjén van annyira egyedi, hogy öröm a vele töltött idő, és játszatja, mi több, újrajátszatja magát a rengeteg különböző lehetőség okán. Ennek fényében rajongóknak nem is lehet kérdés a beszerzése, ám az új belépőket óva intem attól, hogy ezzel a kiegészítővel veszítsék el a Dishonored-szüzességüket. Tovább a cikkhez…
    psc-blank-footer.png

    playstationcommunity.hu

    Talán egy-két bekezdésnél úgy tűnhet, hogy csalódott vagyok a Dishonored: Death of the Outsiderrel, de erről szó sincs. Tudnunk kell helyén kezelni a marketingesek által használt szavakat, ugyanis a Death of the Outsider egy kellemesen nagyra hízott DLC, akárcsak elődjénél volt a Brigmore Witches vagy a Knife of Dunwall. De az Uncharted: Lost Legacy mellett nehezen nevezhető spin-offnak. Valamint hiába hangoztatják, hogy az újoncok is nyugodtan beleugorhatnak, én mégse tudnám teljes szívvel ajánlani nekik, hogy ezzel a résszel kezdjék az univerzummal való ismerkedést, hiszen a sok név és hely között eléggé elveszettnek fogják érezni magukat. Arról nem is beszélve, hogy a fő motiváció még kevésbé lesz hangsúlyos a számukra. A rajongóknak viszont nem kérdés, hogy a gyűjteményükben a helye, mert a Death of the Outsider pontosan ugyanazt a nagyon élvezetes játékmenetet kínálja, mint elődei, ezúttal talán letisztultabb formában, mint valaha Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Uncharted 4: A Thief’s End

    Uncharted 4: A Thief's End


    Értékelés: 96.5%

    Uncharted 4: A Thief's End

    Értékelés: 96.5%

    A méltán népszerű Uncharted-széria negyedik részében, az Uncharted 4 - A Thief's End című epizódban hősünk, Nathan Drake soha nem tapasztalt, minden eddiginél veszélyesebb kalandokba keveredik.

    Persona 5 Royal

    Persona 5 Royal


    Értékelés: 95.2%

    Persona 5 Royal

    Értékelés: 95.2%

    Újra itt a Phantom Thieves, hogy elrabolja a szíved, de ne aggódj, nem ám pont ugyanúgy, mint régen, hogy maradjon némi meglepetés is.

    The Last of Us Part II

    The Last of Us Part II


    Értékelés: 95.1%

    The Last of Us Part II

    Értékelés: 95.1%

    A kultikus The Last of Us második részében öt évvel járunk a Naughty Dog túlélő kalandjának eseményei után, amikor a fertőzöttek még mindig hatalmas veszélyt jelentenek a túlélők számára, de más élők sokszor még nagyobb problémát okoznak: ezt Ellie a saját bőrén tapasztalja meg, amikor átvesszük felette az irányítást egy vadonatúj, a korábbinál is izgalmasabb, érzelmesebb és fantasztikusabb történet során.