Rust
IGN.hu 0
gamer365.hu 0
gamestar.hu 92
pscommunity.hu 0
gamechannel.hu 0
gamekapocs.hu 0
thegeek.hu 0
pcguru.hu 72
ipon.hu 69
gamepod.hu 0
widescreen.hu 0

A hihetetlenül sikeres Garry’s Mod fejlesztőinek sandbox túlélő játéka, amelyben a játékosoknak egy ősembert alakítva kell megküzdenie az éhséggel, a szomjjal, a hideggel, a vadvilággal és természetesen a többi túlélővel, akikkel akár szövetséget is lehet kötni

Értékelés Értékelés: 77.7% 77.7

Rust

  • Megjelenési dátum: 2018.02.08
  • Kiadó: Facepunch Studios
  • Fejlesztő: Facepunch Studios
  • Stílus: akció, kalandjáték

  • Normál nehézségi szinten: 70 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 120 óra
    • Összetett játékmenet.
    • Modok és privát szerverek.
    • Szép és változatos kidolgozás.
    • A Unity motor apróbb bugjai.
    • Csigalassú pályatöltés a játék elején.
    • A játékosok hozzáállása megnehezíti a beilleszkedést.

    A játék brutális, egy digitális pokol, tele barbárokkal és fura fickókkal. Minden egy fáklyával és egy darab kővel kezdődik, ami szinte a testünk kiterjesztésévé válik, egyfajta kubricki evolúció-szimbólummá, az eszközzé, mely biztosítja nekünk az ételt, az építkezést, a fejlődést és a lopást. Tolvajokká válunk, elveszünk mindent a holtaktól és az ő otthonaikból, melyek kezdetben csak apró kis kalyibák, de akár szövevényes, a betolakodókat csapdába ejtő labirintussá is nőhetnek.Ezeken a bázisokon gyűlnek fel a tárgyak és alapanyagok, amiket fáradságos munkával összeszedtek, a túlélés mementói, keveredve a gyilkosságokból, kutatóexpedíciókból, vagy az ejtőernyővel ledobott egységcsomagokból származó zsákmánnyal. Megszerzésükért talán még ölni is érdemes, akkor is, ha minden csak ideiglenes két, rendszeresen megérkező szerverwipe között (kivéve, ha olyan magánszerverről beszélünk, ahol nincs beállítva). A halál jól ismert társunk lesz, barátainkat is sokszor elveszítjük, ha vannak – márpedig egyedül nincs túl sok esélyünk. Tovább a cikkhez…
    5d1c8049068f0logo-500-500.jpg

    ipon.hu

    Értékeljetek ti is!
    6/101 értékelés

    A Rust nyújtózott már zombis horrortól craftolásra kihegyezett okosságon át agyatlan lövöldéig minden irányba, és a jelen állapot kiváló egyensúlyt talált minden elem között (kivéve a már régóta kiirtott, amúgy is felesleges zombikat). Mivel a játékban választhatunk a hivatalosakon kívül több ezernyi privát szerver közül, amelyeket bölcsen meghagytak modolhatónak, olyan játékstílust választunk, amilyen hozzánk a legközelebb áll. Lehet lopakodós-lövöldés, mások nehezen összegyűjtött cuccaira pályázós gonoszkodás, minden veszélyt minimálisra enyhítő, építésre kihegyezett PvE vagy pedig e két véglet között valami jól kibalanszolt, ötletes szcenárió. Jómagam például azokat a szervereket szeretem, ahol ugyan PvE az alap (legalábbis annyiban, hogy játékos nem ölhet meg játékost közvetlenül), de egymás bázisait ki lehet fosztani, ha ügyesek vagyunk Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Játékmenet tekintetében a korai szakasz a gyűjtögetésről és az építkezés alapjainak lefektetéséről szól, később pedig a grindelésről, és a meglévő erődítményed bővítéséről. Menj, armolj, hogy összeeszkábálhass magadnak valamit, utána indulj vissza hozzávalókat keresgélni, mert gyógyszerekre, fegyverekre, csapdákra, zárható tárolóra lesz szükséged. Az összetételből a mikrotranzakciók és a lootboxok sem maradhatnak ki. A Rust Store-ból és a Steam közösségi piacterén egyaránt vásárolhatunk skineket, melyeket craftoláskor vihetünk fel a tárgyakra. Az árak a roppant alacsonytól a homlokráncolóan magasig terjednek, ami azért egy olyan játék esetében, ahol még a karaktered kinézetét sem módosíthatod, meglehetősen furcsa fegyvertény. Pedig az érintésre mérgező felszín alatt egy sármos kis játék bújik meg, tele lehetőségekkel és felfedeznivalóval. A zene, habár ritkán szól, kifejezetten kellemes és nyugtatóan hat. A környezet, habár a nyersanyaggyűjtés miatt hamar kopárrá válik, egyszerre színes és hívogató. A kraftolás könnyen értelmezhető és végrehajtható, még a tárgyak elkészítéséhez szükséges visszaszámláló sem zavaró. Ráadásul a fejlesztők számtalan apró meglepetést is elrejtettek a programban: ilyenek például a hangszerek. Egy gitárt a kezünkbe véve megtanulhatunk zenélni, és ha úgy tartja kedvünk, a tábortűz mellett játszva és a nyílt mikrofont bekapcsolva énekelhetünk, vagy bámulhatjuk a csillagos eget. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Half Life Alyx

    Half Life Alyx


    Értékelés: 95.0%

    Half Life Alyx

    Értékelés: 95.0%

    13 évet vártunk arra, hogy a Half-Life széria életjelet adjon magáról. Most egy akkora durranással tért vissza, amekkorát még a legnagyobb rajongók sem vártak.

    Divinity:Original Sin II

    Divinity:Original Sin II


    Értékelés: 94.7%

    Divinity:Original Sin II

    Értékelés: 94.7%

    Olykor nehéz megállapítani, hogy isteni sugallat vagy elmebaj ihlette-e az érzelmekben, drámában és akasztófahumorban egyaránt bővelkedő hőseposzt, amelynek szereplői többek közt beszélő csontvázak és hullaevő tündék, ahhoz azonban kétség sem fér, hogy a közösségi finanszírozásból elkészült játék szívvel-lélekkel, és a rajongók iránti maximális tisztelettel készült.

    Microsoft Flight Simulator

    Microsoft Flight Simulator


    Értékelés: 94.7%

    Microsoft Flight Simulator

    Értékelés: 94.7%

    A Microsoft termék, ami még a Windowsnál is régebbi.