Age of Empires 3:Definitive Edition

Age of Empires 3:Definitive Edition

  • Megjelenési dátum: 2020.10.15
  • Kiadó: Xbox Game Studios
  • Fejlesztő: Forgotten Empires
  • Stílus: stratégiajáték

  • Normál nehézségi szinten: 21 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 26 óra
    • Remek grafika és hanghatások.
    • Gyorsabb, áttekinthetőbb játékmenet.
    • Minden Age of Empires 3-tartalom egy helyen.
    • A gépi ellenfél agresszív, de buta.
    • Nincs új kampány.
    • Súlyos bugok.

    Tizenhat civilizáció, feljavított tartalom és prezentáció, valamint tonnányi apró finomhangolás, amit a közösséggel egyeztetve végzett a kiadó-fejlesztő párosa. Ez az Age Of Empires III: Definitive Edition. A hármas rész most sem lett a kedvenc AOE epizódom (kicsit talán már túl sok is az a lehetőségrendszer, amit nekem kényelmes átlátni), de ahogy a cikk elején is említettem, én már csak ilyen nosztalgikus vagyok bizonyos dolgokkal kapcsolatban. A jövőben mod- és közösségi tartalmak szempontjából is nyitott játék amúgy simán megéri a 20 Euró körüli árcímkét is, de Game Pass tartalomként is külön csemege lehet az őszi elnyúló estékre. Tovább a cikkhez…
    78bb60d04276b735f7d354597f5ac473e3fbaa9b_full.jpg

    gamer365.hu

    Értékeljetek ti is!
    7/101 értékelés

    Az Age of Empires 3 felújított változata valójában inkább azoknak való, akiknek nincs meg az eredeti, és most kezdik el az ismerkedést a sorozattal, vagy valami miatt annak idején kimaradt nekik a 3. felvonás. Csodát persze nem vártunk ettől a Definitive Editiontől, ami még így is tartalmas kiadás lett, de tény, hogy míg az Age of Empires 2 egy–két nehézkes, mára elavult játékeleme ellenére kiállta az idő próbáját, a folytatására ez nem igaz. Az alapkampány továbbra is homlokráncolásra ad okot, a két kiegészítő menti valamennyire a helyzetet, a civilizációk száma kevés és nem is annyira változatosak, és továbbra is fájó pont, hogy ázsiai hadszíntér ide vagy oda, kihagyja az európai történelem sorsdöntő eseményeit. Ráadásul a csatákban még az ajánlott konfigurációkon is beszaggat a program, a többjátékos mód ebben a formában legfeljebb csak baráti körben javasolt, és úgy általában véve az egész ordít a patchekért. Szórakoztatónak szórakoztató, csak ne lenne az a fránya, pimasz módon zseniális Age of Empires 2, amivel sokkal szívesebben játszik az ember! Tovább a cikkhez…
    index.png

    IGN.hu

    Ha ráadás kampányt nem is, két további játékmódot azért csak hozott nekünk az Age of Empires III: Definitive Edition; a Historical Battles fél tucat valóban bekövetkezett ütközet újrajátszását és a történelem átírását engedélyezi számunkra, még a The Art of War különböző szituációk gyakorlását teszi lehetővé, és még kihívások elé is állít.Gyaníthatóan ez utóbbiakat bővítik majd a két fejlesztő csapat a továbbiakban, de az sem kizárható, hogy idővel újabb nemzetekkel színesítik a kínálatot. Ami már most is kellően gazdag és változatos, pusztán a hadjáratokkal el lehet az ember vagy egy hétig. Megsüvegelendő, hogy a modtámogatást is a zászlajára tűző Microsoftnak esze ágában sincs mindezért egy teljes játék árát elkérni, a saját boltjában 6490 forint, míg a Steamen 20 euró a fizetendő összeg. A két verzió pedig kompatibilis egymással, tehát nem áll fenn az a veszély, hogy fragmentálódik a multiplayer köré szerveződő közösség. Tovább a cikkhez…
    images.jpg

    gamestar.hu

    Ez már csak azért is furcsa, mert korából eredődően a grafikus rész megközelítőleg sem fejlődött annyit, mint az első kettő AoE 2 újragondolása esetében. Bár tény, hogy minden modell – elsősorban az állatoké és a főbb egységeké – sokkal kidolgozottabb és részletgazdagabb, mint valaha, a térképbe pedig olyan élet költözött az új textúráknak, tereptárgyaknak és egyéb díszeknek hála, amely révén sokkal életszerűbb és hangulatosabb a világ, de az is igaz, hogy ezen a téren azért már hajlamos meglátszani rajta a kor. Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy a felszín egy ennél lényegesen fontosabb része, a kezelőfelület már haladt a korral. Olyannyira, hogy három variáció is elérhető belőle, és ezek közül egyik sem foglalja el a képernyő negyedét annyira, mint tette azt az alapjáték. Sőt, még az olyan kényelmi funkciók is jelen vannak, mint az egységek kijelölésénél a telepesek ignorálása (ha nem specifikusan róluk van szó), a feladattal nem rendelkező egységek azonnali kiemelésének lehetősége, vagy ezek egyszerű kategóriába rendezése. Az AoE 3 ennek hála teljesen modernnek hat, működés közben egyáltalán nem érezni rajta, hogy még egy másik korszakhoz és évtizedhez tartozik. Ez pedig tökéletesen elég ahhoz, hogy létrejötte indokolt legyen: nem csupán kifejezetten baráti árazása okán, de azért is, mert így ér a végéhez az a felújítás-kampány, melynek hála minden AoE-epizód modernizált formában érhető el, megágyazva a most már tényleg évtizedek óta várt negyedik résznek. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    Azt viszont le kell szögezni, hogy az Age of Empires III-ban rengeteg olyan játékmeneti megoldás van, melyek a korábbi részekhez képest könnyebbé varázsolták a játékmenetet; egyszerűbb a gazdaságunk beindítása, könnyebb felépíteni egy korai védelmet, gyorsabban lehet nagyobb sereget toborozni, így ellenfelünk akármilyen taktikát is követ, arra könnyebb lesz reagálnunk, több időt kapunk hibáink kijavítására. Ez anno nyilván nagy segítség volt a franchise-ba újonnan érkező játékosok számára, viszont pont emiatt a játék nem annyira „örökzöld klasszikus”, mint az elődjei. Éppen ezért, ha nem vagyunk a széria hatalmas rajongói, akkor ez a Definitive Edition sem igazán nekünk szól, így ha új játékosként ki szeretnénk próbálni a hamisítatlan Age of Empires-feelinget, akkor jobban járunk egy korábbi résszel, vagy esetleg a Relic Entertainment csapatánál készülő következő rész kivárásával. Tovább a cikkhez…
    unnamed.jpg

    gamekapocs.hu

    Végszóként: eléggé felemás lett az Age of Empires III: Definitive Edititon, amit a jelenlegi Steam-értékelés is tükröz: 59%-os tetszési indexen áll, ami „Mixed”-nek felel meg. Ez messze a legrosszabb a három remake közül. Ha valakit nem mozgat meg a multi, érdemes talán várni még pár hónapot a vásárlással, főleg, hogy az eredeti játék még mindig teljesen rendben van. Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Half Life Alyx

    Half Life Alyx


    Értékelés: 95.0%

    Half Life Alyx

    Értékelés: 95.0%

    13 évet vártunk arra, hogy a Half-Life széria életjelet adjon magáról. Most egy akkora durranással tért vissza, amekkorát még a legnagyobb rajongók sem vártak.

    Divinity:Original Sin II

    Divinity:Original Sin II


    Értékelés: 94.7%

    Divinity:Original Sin II

    Értékelés: 94.7%

    Olykor nehéz megállapítani, hogy isteni sugallat vagy elmebaj ihlette-e az érzelmekben, drámában és akasztófahumorban egyaránt bővelkedő hőseposzt, amelynek szereplői többek közt beszélő csontvázak és hullaevő tündék, ahhoz azonban kétség sem fér, hogy a közösségi finanszírozásból elkészült játék szívvel-lélekkel, és a rajongók iránti maximális tisztelettel készült.

    Microsoft Flight Simulator

    Microsoft Flight Simulator


    Értékelés: 94.7%

    Microsoft Flight Simulator

    Értékelés: 94.7%

    A Microsoft termék, ami még a Windowsnál is régebbi.