The Signifier

The Signifier

  • Megjelenési dátum: 2020.10.15
  • Kiadó: Raw Fury
  • Fejlesztő: Playmestudio
  • Stílus: kalandjáték

  • Normál nehézségi szinten: 4 óra
  • Extrákkal történő végigjátszás: 11 óra
    • Az alapötlet érdekes.
    • Hangulatosan nyomasztó történet.
    • Jól eltalált irányítás.
    • A játékmenet túlbonyolított.
    • Kiaknázatlan lehetőségek.
    • Helyenként nagyon lebutított grafikai elemek.

    Mindent egybevetve a The Signifier nem egy rossz játék. Vannak érdekes elemei, és aki érdeklődik az elmékben turkálás iránt, illetve a nyomasztó hangulat sem veszi el a kedvét, annak bátran tudom ajánlani. Aki most ismerkedne az ilyen és ehhez hasonló címek témakörével, annak túl erős kezdés lehet, mert néhol igencsak nehézzé tud válni a megfelelő nyomok megtalálása és a kirakós darabjainak összeillesztése. A sikeresen feltárt ügyek persze további motivációt adhatnak, és az érdeklődést is tovább fenntarthatják, de tény, hogy ennél sokkal kifinomultabb játékmenetre lett volna szükség ahhoz, hogy ne merüljön feledésbe pár hét után a történet, és ezzel együtt a játék. Tovább a cikkhez…
    playdome-logo.jpg

    playdome.hu

    Értékeljetek ti is!
    7/101 értékelés

    A The Signifier sajnos nem sokat változott a szeptemberi előzetes óta. A látványvilág helyenként még mindig egészen pofás (főként az emlékekben és álmokban mászkálva), de máshol olyan steril és egyhangú, mintha a fejlesztők a valóságban játszódó részeket csak gyorsan összecsapták volna. A puzzle-feladványok mibenléte sem változott: még mindig elég körülményes rájönni, hogy mire gondol éppen a játék, mit is kéne pontosan összeszednünk vagy megtalálnunk ahhoz, hogy triggerelődjön a következő emléksor. Látom az egész mögött a koncepciót, de sajnos a megvalósítás már kissé átesett a ló túloldalára. Feleslegesnek érzem a több réteg használatát, illetve jópofa, hogy kérhetünk segítséget a minket segítő mesterséges intelligenciától (Evee), azonban ez nem mindig válik hasznunkra. Legalább egy órán át bolyongtam az egyik emlékben, mert nem tudtam, hogy pontosan mit is kéne még megtalálnom, és egy idő után egyeseknek ez egészen frusztrálóvá válhat (tipp: hátrafelé kellett haladni egy folyosón). A szinkron átlagos, a grafika – mint említettem – felemás. Találkoztam indokolatlan szaggatásokkal és beakadásokkal is, a pályadizájn pedig nem túl átgondolt: megesett, hogy azért nem tudtam percekig, merre kéne tovább mennem, mert nem vettem észre egy eldugott bejáratot a sok glitchelő és torzító effekt miatt. Sajnos a végső csapást a játékmenet viszi be. Túlbonyolított, feleslegesen nehézre vett az egész, ami miatt még azoknak is elmehet a kedve, akiket az alapkoncepció bevonzana. Tovább a cikkhez…
    1200x630wa.png

    pcguru.hu

    logo

    Kapcsolódó kritikák

    Half Life Alyx

    Half Life Alyx


    Értékelés: 95.0%

    Half Life Alyx

    Értékelés: 95.0%

    13 évet vártunk arra, hogy a Half-Life széria életjelet adjon magáról. Most egy akkora durranással tért vissza, amekkorát még a legnagyobb rajongók sem vártak.

    Divinity:Original Sin II

    Divinity:Original Sin II


    Értékelés: 94.7%

    Divinity:Original Sin II

    Értékelés: 94.7%

    Olykor nehéz megállapítani, hogy isteni sugallat vagy elmebaj ihlette-e az érzelmekben, drámában és akasztófahumorban egyaránt bővelkedő hőseposzt, amelynek szereplői többek közt beszélő csontvázak és hullaevő tündék, ahhoz azonban kétség sem fér, hogy a közösségi finanszírozásból elkészült játék szívvel-lélekkel, és a rajongók iránti maximális tisztelettel készült.

    Microsoft Flight Simulator

    Microsoft Flight Simulator


    Értékelés: 94.7%

    Microsoft Flight Simulator

    Értékelés: 94.7%

    A Microsoft termék, ami még a Windowsnál is régebbi.